Hall: Innanför säkerhetsdörren stiger vi in i en generöst tilltagen hall med gott om plats för avhängning och förvaring i form av tre stora garderober. Väggarna är vita och släta som i övriga bostaden. På golvet ligger vacker ekparkett vilken följer med in i resten av bostaden och skapar en härlig enhetlighet och ett skönt flöde.
Badrum: Stort badrum med egen tvättstuga som renoverades i föreningens regi 2010/2011. Väggarna är helkaklade i klassiskt vitt och golvet har lyxig golvvärme under grå klinker. Utrustningen består av duschhörna, handfat med över- och underskåp och toalettstol.
I angränsande rum finns tvättmaskin och torktumlare från Electrolux och ett skåp för förvaring. Här är väggarna vitmålade och på golvet ligger samma grå klinker som i badrummet.
Kök: Vit och stilren inredning från Ballingslöv med gott om plats för förvaring i skåp och lådor. Ovan arbetsytorna, som det finns generöst av, sitter vit kakel och bänkskivan är i massiv ek. Utrustningen består av hel kyl (Electrolux), hel frys (Electrolux), inbyggd mikrovågsugn (Whirlpool), inbyggnadsugn (Electrolux), spishäll (Electrolux), fläkt (Franke) och integrerad diskmaskin (Electrolux). Matplatsen rymmer med gott mått 6 personer. Från köket har man via skjutdörrar direkt access till vardagsrummet.
Vardagsrum: Stort och ljust sällskapsrum som med sina stora fönsterpartier får ett vackert ljusinsläpp och en härlig rymd. Det finns gott om plats för både matsalsmöblemang, soffmöblemang och ytterligare inredning. På golvet ligger vacker ekparkett som i övriga bostaden och även här är väggarna stilrent vita. Här finner vi även en av utgångarna till den stora balkongen med härlig utsikt över kanalen.
Sovrum 1: Generöst tilltaget sovrum med plats för både dubbelsängen och ytterligare möblemang. En utgång till balkongen finner vi också här. Här har vi även en helt underbart inredd klädkammare som inbjuder til modevisning. Här finns stora garderober, vita väggar med en vacker fondtapet och ett snyggt laminatgolv. Lyx när det är som bäst!
Sovrum 2: Något mindre sovrum med en charmig vinkel. Ett stort fönster ger ett härligt ljusinsläpp. En av väggarna har en väldigt snygg tapet som bryter av mot det vita.
Detta är kort och gott en fantastisk bostad, ett hem långt över det vanliga!